III MIEJSCE DLA STRAŻACKIEJ MŁODZIEŻY

13 wrzesień 2022

Młodzi strażacy z OSP Międzyrzecze Górne zdobyli brązowy medal II Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych „Fundusze w Akcji”.

Zawody rozegrano w sobotę 10 września w Bielskim Centrum Kultury im. Marii Koterbskiej oraz na terenach rekreacyjnych przylegających do BCK. Zjechało na nie kilkadziesiąt drużyn z całej Polski. Dopisała pogoda i wysoka forma zawodników.

Młodzi strażacy zmierzyli się w czterech konkurencjach podzielonych na cztery kategorie wiekowe. Suma zdobytych punktów przez drużyny dała ostatecznie odpowiedź, kto stanie na podium. W tym roku najlepsi okazali się strażacy z młodzieżowej drużyny przy OSP Stara Wieś, która zdobyła ostatecznie 101 punktów. Drugie miejsce zajęli druhowie z OSP Czaniec z 82 punktami. Na trzecim miejscu podium z 63 punktami uplasowali się młodzi strażacy z OSP Międzyrzecze Górne. Poza wspaniałymi pucharami drużyny, które znalazły się na podium, do swoich jednostek zabrali także profesjonalne stoły pingpongowe.

Większość drużyn po uroczystym wręczeniu nagród wróciła do domów. Jednak kilka, które przyjechały do Bielska między innymi z województwa wielkopolskiego, mazowieckiego czy podkarpackiego, skierowała się pod Dębowiec, gdzie dzięki pomocy druhów z Państwowej Straży Pożarnej z Bielska-Białej mieli przygotowany obóz namiotowy.

Podczas II Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych na uczestników czekała masa atrakcji. Nie zabrakło także akcentu poważniejszego. Zmaganiom sportowym towarzyszyła także konferencja dla samorządowców i przedstawicieli sektora pozarządowego poświęcona funduszom unijnym, a zorganizowana przez Ministerstwo Funduszy i Rozwoju Regionalnego. Nad tegoroczną edycją olimpiady patronat objęło Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej oraz Miasto Bielsko-Biała.

Żródło i fotorelacja na stronie Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych.