Dzień osób z Niepełnosprawnością ZUS - Bielsko-Biała, Cieszyn, Żywiec

13 wrzesień 2022

15 września Oddział ZUS w Bielsku-Białej organizuje Dzień Osób z Niepełnosprawnością. Wydarzenie odbywać się będzie w Książnicy Beskidzkiej w Bielsku-Białej oraz w inspektoratach ZUS w Cieszynie i w Żywcu. Zainteresowani będą mogli uzyskać informacje z zakresu profilaktyki zdrowotnej, rent, zasiłków oraz porad przedstawicieli innych organizacji i instytucji o przysługujących uprawnieniach, ulgach. Wszystkie spotkania mają charakter otwarty i bezpłatny.

 

Tegorocznej edycji Dnia Osób z Niepełnosprawnością przyświeca hasło „Praca i pasja”. ZUS chce się zaprezentować się nie tylko jako instytucja przyznająca świadczenia, ale też jako nowoczesny i otwarty pracodawca, który chętnie korzysta z kompetencji osób z niepełnosprawnościami. W godzinach od 10.00 do 14.00 na uczestników tegorocznego wydarzenia czekać będą eksperci z ZUS, MOPS, PZERiI, PUP, PCPR.

Ponadto w Cieszynie i Bielsku-Białej będzie można uzyskać informacje od przedstawicieli NFZ. Dodatkowo w Książnicy Beskidzkiej będzie można wysłuchać prelekcji pracownika PFRON na temat wsparcia i aktywizacji zawodowej oraz społecznej z pieniędzy z PFRON. Ekspert z ZUS podczas swojej prezentacji postara się rozwiać wątpliwości dotyczące obaw przed aktywnością zawodową przez osoby posiadające orzeczenie o niezdolności do pracy. Osoby zainteresowane zdrowym odżywianiem będą mogły wysłuchać porad dietetyka klinicznego ze Śląskiego Centrum Rehabilitacji i Prewencji na temat zminimalizowania ryzyka chorób dietozależnych.

Podczas bielskiego wydarzenia, które zorganizowaliśmy we współpracy z Książnicą Beskidzką, nie może zabraknąć występów artystycznych, jak to na instytucję kultury przystało, w której murach będziemy gościć. Dlatego też osoby, które zawitają do „Książnicy” na Dzień Osób z Niepełnosprawnością, zapraszamy na występy artystyczne, w tym spektakl kabaretowy i teatralny, a także koncert młodych artystów – uczniów szkoły muzycznej. Serdecznie zapraszamy osoby z niepełnosprawnością i ich bliskich do udziału w naszych wydarzeniach – zachęca Beata Kopczyńska, regionalny rzecznik prasowy ZUS w województwie śląskim. Dla uczestników wydarzenia przygotowano też gadżetowe niespodzianki

W wydarzeniu mogą wziąć wszyscy, którzy są zainteresowani uzyskaniem informacji na temat wsparcia dla osób z niepełnosprawnościami. Nie spotkania nie trzeba się zapisywać, a udział w nich jest darmowy.