oświadczenie Szpitala Wojewódzkiego

13 wrzesień 2022

Oświadczenie Szpitala Wojewódzkiego

 


Hejt w sieci nie jest anonimowy. Szpital Wojewódzki będzie walczył o dobre imię personelu medycznego i reagował na bezpodstawne obrażanie pracowników.

 


W związku z falą hejtu, która pojawiła się na portalach społecznościowych, a także na stronach niektórych mediów lokalnych po publikacji artykułów dotyczących tragicznego zdarzenia, które miało miejsce o 1.00 w nocy 25 sierpnia br.

 


Personel medyczny Szpitalnego Oddziału Ratunkowego udzielił pacjentowi kompleksowej pomocy. Mężczyzna został poddany szczegółowej diagnostyce. Wdrożono właściwe leczenie i cały czas obserwowano pacjenta, który nawet przez chwilę nie został pozostawiony bez opieki.

 


Szpital Wojewódzki stanowczo sprzeciwia się rozpowszechnianiu kłamliwych informacji na temat funkcjonowania Szpitalnego Oddziału Ratunkowego oraz pomawiających komentarzy, w których szkalowani są pracownicy oraz dyrekcja naszej placówki.

 


Przedstawianie kłamliwych ocen pracy personelu medycznego SOR jest krzywdzące dla naszych pracowników, dokładających 24 godziny na dobę, siedem dni w tygodniu wszelkich starań, mających na celu zapewnienie pacjentom właściwej pomocy medycznej.

 


Należy zwrócić uwagę, że personel medyczny SOR działa zgodnie z regulacjami prawnymi obowiązującymi w systemie ochrony zdrowia.

 


Zwracamy uwagę hejtującym, że komentator w Internecie nie jest anonimowy. Wobec wszystkich osób naruszających dobra osobiste pracowników Szpitala Wojewódzkiego oraz dobre imię tej jednostki, będziemy zmuszeni podjąć odpowiednie kroki prawne z postępowaniem karnym włącznie.