„Choinki Nadziei” w Bielsku-Białej

04 grudzień 2018

W dniu dzisiejszym 4 grudnia 2018 o godz. 12.00 na pl. Bolka i Lolka CH Sfera II Fundacja Ekologiczna ARKA i Lasy Państwowe startują z ogólnopolską akcją „Choinki Nadziei” już po raz 14sty.
Pojawią się choinki zasilane prądem wytworzonym przez pedałujących na rowerach.

Podczas akcji na placu Bolka i Lolka zostaną rozstawione 3 naturalne choinki do których podłączone będą rowery wytwarzające prąd.

Uczniowie z bielskich szkół podstawowych najpierw ozdobią świąteczne drzewka, a następnie rozświetlą je pedałując na specjalnych rowerach.

Wytworzą w ten sposób prąd, który zasili energooszczędne oświetlenie choinkowe. Drzewka pozostaną w miejscu wydarzenia tego dnia do godz. 13.00 i każdy kto będzie miał chwilkę czasu będzie mógł pomóc nam w rozświetlaniu choinek.

Ekologiczne święta: z zachęcamy do oszczędzania energii, ograniczenia odpadów, używania naturalnych choinek i nie marnowania jedzenia– mówi Wojciech Owczarz, pomysłodawca akcji i prezes Fundacji Ekologicznej ARKA.


Fundacja Ekologiczna ARKA razem z szkołami podstawowymi i organizacjami organizuje akcję od 2005r.
Choinki w całym kraju
"Choinkowa" akcja organizowana tym roku jest już po raz czternasty.  Jej głównym celem jest kształtowanie szlachetnych i otwartych postaw wśród młodych ludzi.

Każdego roku angażują się w nią całkowicie bezinteresownie dzieci i młodzież szkolna z całego kraju. W sumie jest to kilkaset szkół, które przygotowują programy świąteczne dla ponad dziesięciu tysięcy starszych osób.

Również i w tym roku do wielu domów opieki społecznej i domów dziecka trafią naturalne choinki podarowane przez leśników – dodaje Wojciech Owczarz.